امروز: چهارشنبه, 22 آذر 1396
بابافارس -ترمیم پرده بکارت از دیدگاه علما
چهارشنبه ، 2 مرداد 1392 ، 22:41

بابافارس -ترمیم پرده بکارت از دیدگاه علما
متأسفانه پديده بازگرداندن بكارت دختران از طريق عمل جراحي امروزه به عملي نه چندان كم در برخي كشورهاي اسلامي تبديل شده و اين مسأله موجب مورد مطالعه قرار گرفتن آن توسط علماي ديني و صدور برخي فتواها شده است.  به گزارش شيعه آنلاين، در همين راستا اخيرا آيت الله شيخ اسحاق فياض از مراجع تقليد نجف اشرف با صدور فتوايي انجام چنين عمل جراحي براي زنان روسپي تنها با هدف بازگرداندن شرافت و نجابت وي را حلال اعلام كرده است.


صدور چنين فتوايي موجب به وجود آمدن جنجال و اختلاف نظر ميان برخي مراجع و علما شده و برخي شكوك در مورد صحت صدور چنين فتوايي را به وجود آورد.
در همين راستا شيخ علي ربيعي سخنگوي دفتر مرجعيت آيت الله فياض طي گفتگويي صحت صدور اين فتوا را صادر كرد و گفت: اين حكم در صورتي جايز است كه زندگي و آينده اين فرد به انجام چنين عمل جراحي بستگي داشته باشد و انجام آن موجب دوري وي از فساد و گناه شود.

 

گفتني است پيش از اين شيخ علي جمعه، مفتي اعظم مصر طي فتوايي مشابه، انجام چنين عمل جراحي با هر دليلي را جايز و حلال دانسته بود كه به شدت مورد انتقاد علماي ديني عربستان سعودي قرار گرفت و آنرا عامل نشر، گسترش و افزايش فحشا دانستند.

وي در دفاع از فتواي خود كه در سال 2007 ميلادي صادر شد گفت: دين اسلام به استرار و پوشاندن فحشا دعوت كرده است.
از سوي ديگر شيخ حسام الدين بن موسي عفانه، استاد فقه و اصول در دانشگاه بيت المقدس فلسطين طي اظهاراتي گفت: چنين مسأله‌اي به دليل جديد بودن، حديثي يا روايتي ديني در مورد آن در كتب ديني يافت نمي‌شود و فقهاي گذشته نيز به آن نپرداخته‌اند اما بررسي هايي كه شخصا بر روي نظر برخي از علماي معاصر در اين مورد انجام دادم نشان مي‌دهد كه اين كار غيرجايز و حرام به شمار مي‌رود، به هر دليل هم كه باشد.
حسن السفر، استاد حقوق در دانشگاه ملك عبدالعزيز عربستان نيز گفت:‌ اين كار حتي براي دختران مورد تجاوز قرار گرفته و آنانيكه بر اثر يك حادثه قرباني شده اند نيز غيرجايز است.
در پايان گفتني است آخرين نظرسنجي انجام شده ميان 500 تن از مسلماناني كه در اروپا زندگي مي‌كنند نشان ميدهد كه بيش از 70% آنان نيز مخالف چنين كاري هستند و تنها 20% آن را تأييد مي‌كنند.

 
بابافارس - دانستنیهای پرده بکارت
نوشته شده توسط بابافارس   

بابافارس - دانستنیهای پرده بکارت
پرده بكارت يك غشا نازك ، همراه با سوراخ يا سوراخهايي براي عبور جريان خونريزي عادت ماهيانه از درون آن ، و چيزي كه بطور مشخص ورودي واژن زنان رو مسدود كرده است. اينكه موجوديت و مفهوم پرده بكارت چيست يكي از اسرار جاودانه و نهفته در بدن زنان است.

 
بابافارس - دانستنیهای بکارت از نظر پزشکی

بابافارس - دانستنیهای بکارت از نظر پزشکی

خونریزی پرده بکارت معیار دقیقی نیست ،،هایمن(Hymen) یا همان پرده بکارت، غشایی است که تمام یا قسمتی ازدهانه واژن را می پوشاند. «هایمن» لغتی یونانی است به معنای پوست یا پرده که از نام الهه ازدواج و عروسی یونانیان گرفته شده است...

 
بابافارس - دانستنیهای کامل پرده بکارت
نوشته شده توسط بابافارس قاسمی   
پنجشنبه ، 15 ارديبهشت 1390 ، 04:46

بابافارس - دانستنیهای کامل پرده بکارت

پرده بكارت دو سوراخي يا تيغه اي: پرده اي كه يك تيغه ممتد در طول ورودي واژن دارد.پرده بكارت غربالي (سوراخ سوراخ): اين پرده به طور كامل در عرض مهبل كشيده شده اما سطح آن سوراخ سوراخ است.

 
بابافارس -طریقه تشخیص وجود پرده ی بکارت
نوشته شده توسط بابافارس   
سه شنبه ، 23 فروردين 1390 ، 22:33

بابافارس -طریقه تشخیص وجود پرده ی بکارت

معنای حقیقی از بین رفتن پرده بکارت، از بین رفتن و پاره شدن آن صرفاً به دلیل مقاربت و نزدیکی است، چرا که دلایل دیگری در از بین رفتن پرده ی بکارت دخیل هستند که در این مقاله به شرح آن می پردازیم:

 
دانستنیهای بابافارس - باورهای غلط درباره بکارت
نوشته شده توسط بابافارس   
سه شنبه ، 23 فروردين 1390 ، 22:26

دانستنیهای بابافارس - باورهای غلط درباره بکارت

پرده بکارت (humen membrane) در واقع پرده اي ناکامل از بافت همبندي است که عروق خوني کمي نيز دارد. اين پرده کمي عقب تر از دهانه ورودي واژن قرار گرفته است به نحوي که با ورود آلت تناسلي مردانه يا هر جسم ديگري به واژن، پاره مي شود.

 

 
بابافارس - دانستنیهای پرده بکارت
نوشته شده توسط بابافارس   
سه شنبه ، 23 فروردين 1390 ، 22:11

بابافارس -  دانستنیهای پرده بکارت

انواع پرده بکارت :در نظر داشته باشيد كه هيچ واژني دقيقا شبيه آن ديگري نيست.اندازه و شكل اين سوراخ از فردي به فرد ديگر بسيار متفاوت است. انواع رايج پرده بكارت عبارتند از: پرده بكارت حلقوي: در اين نوع، پرده به صورت حلقه اي دور ورودي واژن را مي پوشاند. پرده بكارت ارتجاعي: پرده اي كه به اندازه كافي انعطاف پذير و قابل ارتجاع ا ست و به هنگام ورود آلت تناسلي مرد، پاره نمي شود يا به طور جزئي پاره مي شود و هيچ خونريزي ندارد.

 


صفحه اصلی گوناگون بابافارس - ناگفته های جنسی -پرده بکارت