امروز: چهارشنبه, 22 آذر 1396
روشهای مبارزه و مقابله با همسر آزاری
شنبه ، 28 دی 1392 ، 14:43

روشهای مبارزه و مقابله با همسر آزاری
همسر آزاری پدیده‌ای است که در جوامع امروزی رواج آن بیشتر از گذشته شده است. خشونت فیزیكی و بدنی، مانند صدمه زدن به وسایل منزل و ضرب و شتم همسر، خشونت روانی و كلا‌می‌ مانند تحقیر شخصیت، چهره و یا شرایط جسمانی زن، ابراز تنفر نسبت به بستگان وی و همچنین خشونت اجتماعی شامل منع اشتغال و تحصیل، ممنوعیت ارتباط با بستگان حتی به صورت تلفنی، خشونت اقتصادی مانند نپرداختن خرجی و در نهایت صدمات و آزارهای جنسی از طریق در معرض فحشا و فساد قرار دادن وی به دلیل اعتیاد، مهمترین و شایع‌ترین انواع همسر آزاری مردان نسبت به زنان است.

 
دانستنیهای کودک آزاری و راههای مقابله با آن
نوشته شده توسط بابافارس   
يكشنبه ، 22 دی 1392 ، 06:28

دانستنیهای کودک آزاری و راههای مقابله با آن

فقط یکی از این علائم، نشاندهنده این نیست که کودکتان مورد آزار جنسی قرار گرفته است اما مجموعه‌ای  از آنها جای نگرانی دارد و نشان می‌دهد که باید شروع به سوال کردن از فرزندتان و کمک گرفتن از متخصص کنید. به خاطر داشته باشید که بعضی از این نشانه‌ها ممکن است در زمان‌های استرس مثل موارد زیر نیز ظهور کند:

آخرین بروز رسانی مطلب در يكشنبه ، 22 دی 1392 ، 06:49
 
ناگفته های جنسی زنان و مردان - اگر نامزدتان با زنان دیگر طنازی می کند بخوانید
نوشته شده توسط بابافارس   
يكشنبه ، 15 دی 1392 ، 20:16

ناگفته های جنسی زنان و مردان - اگر نامزدتان با زنان دیگر طنازی می کند بخوانید

چه خبر است؟ نامزدتان وقت زیادی با یک خانم خاص در کتابخانه درس می‌خواند یا می‌بینید که نگاه‌های معناداری را در مهمانی با دخترهای دیگر ردوبدل می‌کند. یا شاید هم از اینکه بیش از حد طبیعی موقع حرف زدن با دوستان خانمش تماس برقرار می‌کند یا هر زمان که به صفحه موبایلش نگاه می‌کنید، اسم یک خانم را می‌بینید که به او اس‌ام‌اس می‌زند،  ناراحتید. اگر دوست دارید بدانید که با این کارها واقعاً در حال خیانت به شماست یا نه و اینکه چه باید بکنید، این متن را دنبال کنید.

 
شوهرم را جذب میکنم
نوشته شده توسط baran   

شوهرم را جذب میکنم
اغلب ما گمان می کنیم که آنها (مردها) ذاتا همین طور هستند و با چنین شخصیتی به دنیا آمده اند و به همین دلیل هیچ کاری برای تغییر این جنبه از شخصیت شان نمی توانیم بکنیم اما کمی بیشتر به این موضوع فکر کنید. شاید دلیل این که شما و همسرتان نمی توانید در مورد احساسات با هم حرف بزنید شخصیت او نباشد بلکه باورهای نادرست شما چنین فاصله ای را میان تان ایجاد کرده است.

 

 
بابافارس - در زمان نامزدی چه رفتارهایی نداشته باشیم
نوشته شده توسط baran   

بابافارس - در زمان نامزدی چه رفتارهایی نداشته باشیم

دوران نامزدي در فرهنگ عامه به عنوان خوش ترين دوران زندگي جا افتاده است. دوراني که فلسفه به وجود آمدنش شناخت بيشتر است اما هيجان در آن غلبه دارد. بخشي از اشتباهاتي که در اين دوران اتفاق مي افتد و گاهي تا آخر عمر گريبانگير دو طرف مي شود، به خاطر همين هيجان زدگي هاست.

 
بابافارس - آیا شناخت قبل از ازدواج نیاز است؟
نوشته شده توسط baran   
سه شنبه ، 23 مهر 1392 ، 22:14

بابافارس - آیا شناخت قبل از ازدواج نیاز است؟

دوران آشنايي‌هاي قبل از ازدواج براي بسياري از زوج‌ها مهم و تعيين‌کننده است. بايد همديگر را بشناسند و با خصوصيات اخلاقي و رفتاري هم آشنا شوند. بايد بدانند طرز فکرشان درباره‌ي مسائل گوناگون چيست و آيا در مجموع مي‌توانند زير يک سقف با هم زندگي کنند؟ به هر حال موضوع ازدواج بسيار پيچيده‌تر از اين حرف‌هاست و به قول قديمي‌ها مانند هندوانه دربسته است. اما با کمي دقت و توجه به رفتار‌ها و رعايت توصيه‌هاي کارشناسان مي‌توانيم بخشي از اين هندوانه را قبل از ازدواج باز کنيم تا درباره‌ي انتخاب درست شريک زندگي به اطمينان برسيم و بعد‌ها پشيمان نشويم.

 
بابافارس - چرا دخترها زودتر به سن تکلیف میرسند
دوشنبه ، 28 مرداد 1392 ، 22:03

بابافارس - چرا دخترها زودتر به سن تکلیف میرسند
توفیق زن بیش از مرد است و اگر انسان تنزل کند، حداقل باید بگوید زن همانند مرد است. زیرا ‏تقریباً شش سال قبل از این که مرد، مکلف شود، زن را ذات اقدس اله به حضور پذیرفته است.

 
ناگفته - زنان بدون سایه - مصادیق خشونت علیه زنان
دوشنبه ، 7 مرداد 1392 ، 17:09

ناگفته - زنان بدون سایه -  مصادیق خشونت علیه زنان
از آزار کلامی همسران در خانه تا آزار جنسی در محیط کار نتایج یک تیم تحقیقاتی در برخی محلات جنوبی تهران نشان می دهد، آدم ربایی، تجاوز به عنف، مزاحمتهای خیابانی، آزار و اذیت در محیطهای کار غیر رسمی و آزار و اذیت کلامی زنان در خانه از مهمترین مصادیق خشونت علیه زنان در پایتخت است.

 
بابافارس - هشدارهای قبل از ازدواج
جمعه ، 23 فروردين 1392 ، 14:28

بابافارس - هشدارهای قبل از ازدواج

در آشنایی های پیش از ازدواج، باید این موارد را به عنوان خطرات یک رابطه در نظر بگیرید1رابطه ای که شما در آن بیشتر عشق می ورزید: در این رابطه شما از احساس طرف مقابل خود مطمئن نیستید اما به عاشق تر شدن خود ادامه می دهید.

 
بابافارس - چه تصمیماتی در ازدواج مهم است
نوشته شده توسط baran   
جمعه ، 23 فروردين 1392 ، 14:20

بابافارس - چه تصمیماتی در ازدواج مهم است

تصمیم گیری برای ازدواج مرحله سختی است. برای عبور از این مرحله، باید چند نکته مهم وکلیدی را بیاد داشته باشید1. تصمیم‌گیری مرحله‌ی به ظاهر آسان ولی سختی است. آن را جدی بگیرید، احساسی عمل نکنید، اما بیش از اندازه هم وسواس به خرج ندهید، نترسید و توکل کنید.

 


صفحه 1 از 9
صفحه اصلی گوناگون بابافارس - دانستنیهای ازدواج و نامزدی