امروز: چهارشنبه, 22 آذر 1396
سخنان ارزشمند دکتر کاتوزیان

کاتوزیانسخنان ارزشمند دکتر کاتوزیان


سر تا پایم را خلاصه کنند  می شوم "مشتی خاک" که ممکن بود "خشتی" باشد در دیوار یک خانه یا "سنگی" در دامان یک کوه یا قدری "سنگ ریزه" در انتهای یک اقیانوس شاید "خاکی" از گلدان‌  یا حتی "غباری" بر پنجره


 
روایت تجاوز و قتل دختر جوان در ورامین
چهارشنبه ، 26 شهریور 1393 ، 15:57

روایت تجاوز و قتل دختر جوان در ورامینrjg , j[h,c
زوج جنایتکاری که دختر جویای کار را به خانه شان کشانده و پس از آزار و اذیت به قتل رساندند، دیروز در حالی پای میز محاکمه قرار گرفتند که حکم اعدام عامل قتل در دیوان عالی کشور تایید شده است.  زن و مرد قاتل پس از کشتن دختر جوان جسد او را مثله کرده و در شهر رها کردند. نهم دی ماه 89، مأموران پلیس آگاهی ورامین از کشف جسد دختر جوانی در منطقه قرچک باخبر شدند. مأموران پس از حضور در محل دریافتند عامل یا عاملان جنایت پس از قتل دختر، جسد او را تکه تکه کرده و در دو منطقه شهر رها کرده اند.

 
حمله 4 افغانی به رانندگان مسافر کش در اصفهان
دوشنبه ، 16 تیر 1393 ، 18:59

حمله 4 افغانی به رانندگان مسافر کش در اصفهان
شب درست ساعت ده بود که مسافري جلوي خودرو را گرفت و گفت : دربست.راننده پس از توقف ، مقصد را پرسيد و مسافر نيز نقطه اي خارج از شهر را گفت و سوار شد، اما به محض سوار شدنش، سه نفر ديگر نيز که به نظر همراه او بودند، سوار شدند. راننده حرکت کرد تا هر چه زودتر مسافران را به مقصد برساند و به خانه باز گردد. تلفنش مدام زنگ مي خورد و همسرش از او مي خواست تا زودتر خودش را برساند چون مهمان ها مدتي بود که آمده و منتظر او بودند .

 
داستان کشتن مادر شوهر
سه شنبه ، 3 تیر 1393 ، 18:46

داستان کشتن مادر شوهر

دختري ازدواج کرد و به خانه شوهر رفت ،ولي هرگز نمي توانست با مادرشوهرش کنار بيايد و هر روز با هم جرو بحث مي کردند.عاقبت يک روز دختر نزد داروسازي که دوست صميمي پدرش بود رفت و از او تقاضا کرد تا سمي به او بدهد تا بتواند مادر شوهرش را بکشد!

 
روز جهانی کودکان کار گرامی باد

روز جهانی کودکان کار گرامی باد

کودکان همیشه غایب نیمکت های چشم به راه
در خیابان دود و بوق و دروغ
- " آقا تورا به خدا بیاین کفشاتونو واکس بزنم "
و کفش هایی که التماس های ماسیده در سرما را عبور می کنند
خیابانی به بزرگی روز جهانی کودک
خیابانی به کوچکی کنوانسیون حقوق کودکان

خیابانی به اندازه ی لبخند های رنگ باخته ی اسکناس های پنجاه تومانی
در آغوش لحظه های دود الود
و آغوش خالی مادران رختشوی محله های شمالی
روزهای گرسنگی کم خونی بی پناهی

 
کشتن مردی با ادعای دفاع از تجاوز
سه شنبه ، 20 خرداد 1393 ، 21:13

کشتن مردی با ادعای دفاع از تجاوز
زن جوان که پس از قتل مرد میانسال جسد او را به آتش کشیده بود در جلسه دادگاه مدعی شد در دفاع از خود مرتکب جنایت شده است. ساعت شش بعد از ظهر 11 اسفند ماه سال 1386 جسد سوخته مردی در اتوبان تهران- قم کشف شد.

 
دانستنیهای قرص ریتالین
يكشنبه ، 28 ارديبهشت 1393 ، 19:33

دانستنیهای قرص ریتالین
مصرف قرص ریتالیــن که  بیـــــــن دانشجویان و دانش‌آموزان به قرص شب امتحان معروف است، این روزها افزایش یافته است. آمار ستاد مبارزه با مواد مخدر نشان می‌دهد که در ایام امتحانات مصرف این قرص افزایش 50 درصدی نسبت به سایر ایام سال دارد اما نکته تاسف بار ماجرا آنجاست که علیرضا جزینی، قائم‌مقام دبیر کل ستاد مبارزه با مواد مخدر می‌گوید:

 


علاوه بر فروش غیر مجاز ریتالین در داروخانه‌ها، عطاری‌ها نیز به فروش غیر مجاز ریتالین روی آورده‌اند. با این حال مسئولان وزارت بهداشت گامی بلند و جدی برای مبارزه با این معضل برداشته‌اند. دکتر رسول دیناروند، معاون وزیر بهداشت و رییس سازمان غذا و دارو از طرحی سخن می‌گوید که اگر اجرایی شود شاهد کاهش مصرف این دارو در کشور خواهیم بود. به گفته وی با الکترونیکی شدن نسخه نویسی پزشکان زیرساخت‌های لازم برای کاهش فروش غیرقانونی ریتالین فراهم می‌شود.
اگر چه معاون وزیر بهداشت معتقد است که در حال حاضر فروش ریتالین در داروخانه‌ها ضابطه‌مند است  و مسئولان داروخانه‌ها نیز سخت‌گیری‌هایی را در خصوص فروش این مواد دارند، با این حال مقدار زیادی از این دارو همچنان بدون نسخه به فروش می‌رسد. دارویی که عوارض مصرف خودسرانه آن می‌تواند زمینه ساز بروز مشکلات در آینده ای نه چندان دور برای قشر جوان و تحصیل کرده جامعه شود.  بیدار ماندن در شب‌های امتحان مهم‌ترین انگیزه برای مصرف این دارو در بین دانش‌آموزان و دانشجویان است اما نکته تاسف بار ماجرا آنجاست که تعداد زیادی از دانشجویان پزشکی نیز که خود با عوارض این دارو آشنایی دارند برای بیدار ماندن در شب‌های امتحان به صورت خودسرانه از این دارو استفاده می‌کنند تا بتوانند چندین ساعت متوالی بیدار بمانند و به شکلی غیر معمول تمرکز خود را برای مدت طولانی حفظ کنند. این در حالی است که بر اساس گزارش‌های ستاد مبارزه با مواد مخدر عوارض مصرف خودسرانه این قرص‌ها می‌تواند در حد مواد دیگر نظیر کوکائین و آمفتامین باشد.

دارویی برای ایجاد اختلال حواس

 

یک متخصص سم شناسی در این باره به «حمایت» می‌گوید:با وجود اینکه هشدارهای زیادی در خصوص مصرف بی ضابطه ریتالین در بین دانش‌آموزان و دانشجویان داده می‌شود اما مسمومیت ناشی از مصرف این قرص همچنان جزو شایع‌ترین مسمومیت‌ها محسوب می‌شود.
شاهین شادنیا با بیان اینکه دانشجویان و دانش‌آموزان به اشتباه هنگام امتحان برای افزایش تمرکز از این دارو استفاده می‌کنند، خاطرنشان می‌کند: این دارو یک مسکن مخدر است و در صورتی که به صورت غیرتخصصی و غیراصولی مصرف شود زمینه‌ساز مصرف مخدرهای بیشتر را فراهم می‌کند.  
وی تاکید می‌کند: مصرف دراز مدت ریتالین مانند سایر محرک‌ها انرژی فرد را در کوتاه مدت افزایش می‌دهد این در حالی است که کارشناسان همچنان نسبت به افزایش سوءمصرف برخی داروها به‌خصوص داروهایی نظیر ریتالین هشدار می‌دهند، به طوری که کارشناسان یکی از دلایل اعتیاد به کراک در ایران را نتیجه مصرف خودسرانه ریتالین عنوان می‌کنند.
به گفته شادنیا، ریتالین از جمله داروهای محرک است که ترشح دوپامین را زیاد کرده و تاثیر آن را در مغز بالا می‌برند. وقتی دوپامین زیاد می‌شود فرد احساس ازدیاد انرژی و کاهش خواب‌آلودگی و خستگی می‌کند. در همین حال توجه و تمرکز فرد، البته به‌طور مقطعی بالا می‌رود.
شادنیا می‌گوید: این قرص‌ها اگر بی‌رویه استفاده شوند عوارضی مانند عصبی شدن و بی‌خوابی، تغییرات ضربان قلب و فشار خون، دردهای شکمی، کاهش وزن و مشکلات معده را به همراه دارند.
وی با تاکید بر مصرف نکردن خودسرانه این دارو ادامه می‌دهد: این دارو وابسته به دوز است یعنی اگر مصرفش زیاد شود ممکن است آثار جانبی متعددی همانند بی‌قراری، بی‌خوابی و لرزش اندام‌ها را در پی داشته باشد، حتی در موارد شدید ایجاد نوعی جنون می‌کند و فرد دچار توهمات و گاهی هذیان می‌شود بنابراین موارد مصرف آن حتما باید با توصیه پزشک باشد. بنابراین دانشجویان باید توجه داشته باشند که برای افزایش توجه و تمرکز از آن استفاده نکنند و در نظر داشته باشند که این دارو در افراد مختلف تاثیرات متفاوت دارد یعنی در بعضی از افراد نه‌تنها ایجاد تمرکز نمی‌کند بلکه باعث ایجاد حواس‌پرتی و اختلال در توجه و تمرکز نیز می‌شود.

لزوم اطلاع رسانی صحیح

یک روان‌شناس نیز در این باره می‌گوید: در سال‌های اخیر جوانان به جای اینکه طی سال درس‌های خود را مرور کنند به دلایل مختلف از جمله همسرداری، رفتن به سرکار و... درس‌های خود را انبار می‌کنند و انتظار دارند که همه این مطالب را یک شبه بتوانند فرابگیرند این در حالی است که مغز توانایی آموختن این همه اطلاعات را در چند ساعت ندارد.
محمد حاجیلو خاطرنشان می‌کند: باید با برنامه‌ریزی به صورت مداوم درس‌ها را مطالعه کرد. البته این موضوع به دانش‌آموزان نیز مربوط می‌شود. در این زمان باید والدین از فرزندان مراقبت کنند و اجازه مصرف چنین قرص‌های خطرناکی را که عامل مسمومیت و گاهی مرگ نیز می‌شوند، ندهند.
وی با تاکید بر اطلاع‌رسانی درباره عوارض خطرناک ناشی از استفاده بی‌رویه این قرص‌ها خاطرنشان می‌کند: باید والدین نسبت به این قرص‌ها آگاه شوند و اجازه مصرف آنها را به فرزندان ندهند این در حالی است که رسانه‌ها با فرهنگ‌سازی و آموزش نحوه صحیح مطالعه می‌توانند از مصرف این قرص‌ها پیشگیری کنند. ضمن اینکه باید تمهیداتی اندیشیده شود تا فروش این دارو بیش از گذشته کنترل شود و حتما در قبال نسخه پزشک متخصص این دارو در اختیار افراد قرار داده شود.
منبع حمایت

,دانستنیهای قرص ریتالین,ریتالین, دانستنیهای پزشکی, قرص ریتالین ,عوارض ریتالین,قرص شب امتحان, قرص امتحان, قرص برای بیداری, دانستنیهای قرص بیداری, دانستنیهای قرص ضد خواب, دانشجویان و قرص ضد خوای, قرص برای بیداری در شب امتحان,,

 
فساد اخلاقی ناظم مدرسه در غرب تهران
پنجشنبه ، 25 ارديبهشت 1393 ، 19:42

فساد اخلاقی ناظم مدرسه در غرب تهران
اقدام‌های سیاه ناظم یک مدرسه پسرانه ابتدایی خانواده‌های خشمگین را به وزارت آموزش و پرورش کشاند. به گزارش سرویس حوادث جام نیوز به نقل از ایران، صبح روزچهارشنبه تعدادی از خانواده‌های دانش‌آموزان دبستان پسرانه‌ای در غرب تهران به نشانه اعتراض به رفتارهای سیاه ناظم مدرسه که چند تن از دانش‌آموزان خردسال را قربانی نیت شوم خود کرده بود به وزارت آموزش و پرورش رفتند و از مسئولان خواستند در کمترین زمان به مشکلاتشان رسیدگی شود.

 

 

 

 
متجاوز به دختر بچه های 9 ساله امروز محاکمه شد
يكشنبه ، 14 ارديبهشت 1393 ، 17:27

متجاوز به دختر بچه های 9 ساله امروز محاکمه شد

محاکمه مردی که متهم است 9 دختربچه را در تهران مورد آزار جنسی قرار داده‌ به‌صورت غیرعلنی برگزار شد. نماینده دادستان در ابتدای جلسه رسیدگی به این پرونده که صبح دیروز در شعبه 113 دادگاه کیفری ‌استان تهران برگزار شد، کیفرخواست را توضیح داد و درخواست صدور حکم علیه متهم کرد. مطابق اوراق پرونده اولین شکایت از این مرد 16 آبان سال 91 به ماموران کلانتری یوسف‌آباد داده‌ شد.

 
دانستنیهای تجاوز -تجاوز گروهي به يک زن جوان در ورامين
نوشته شده توسط بابافارس   

دانستنیهای تجاوز -تجاوز گروهي به يک زن جوان در ورامين
4 نگهبان مجتمعي مسکوني با تهديد چاقو زن و شوهر جواني را گروگان گرفتند تا نقشه شوم خود را عملي کنند. 4 روز پيش زوج جواني وحشت‌زده نزد پليس شهر پيشوا رفتند و پرده از حادثه‌اي که برايشان رخ داده بود برداشتند. در اين ميان زن جوان به مأموران گفت: مدتي قبل من و همسرم با پول‌هايي که پس‌انداز کرده بوديم تصميم گرفتيم در پيشوا آپارتماني بخريم. اما پولمان آنقدري نبود که بتوانيم به‌صورت نقد خانه‌اي خريداري کنيم. براي همين وقتي تبليغات پيش‌فروش آپارتماني را ديديم به فکر پيش‌خريد افتاديم.

 


صفحه 1 از 104
صفحه اصلی گوناگون