امروز: چهارشنبه, 22 آذر 1396
جزوه مدنی یک (1) استاد غلامی
نوشته شده توسط بابافارس   

جزوه مدنی یک (1) استاد غلامی


شروطی که در قراردادها درج می شود ( شرط به معنای دقیق کلمه است یا به صورت قید است ) اگر شرط به معنای دقیق کلمه باشد ملاک الزام مشروط علیه به انجام مفاد شرط است در نهایت حکم دادگاه و در صورت قید بودن اگر عمل نشود قرارداد منتفی است . جهت دانلود به ادامه بروید

تنظیم و ارسال : علی جوانی  دانشجوی کارشناسی ارشد حقوق

 
جزوه روش تحقيق - استاد سياري
نوشته شده توسط بابافارس   
سه شنبه ، 22 ارديبهشت 1394 ، 19:06

جزوه روش تحقيق - استاد سياري


نظر به تعریف فوق می توان گفت: با توجه به تحولات و جريانات فكري عصر روشنگري در سده هاي  هفده و هجده ميلادي، ديدگاه هاي تازه فلسفي و بنيانگذاري  علم الاجتماع توسط برخي انديشمندان، شاهد پيدايش ناسیونالیسم (ملیت گرایی) در اواسط قرن هجدهم هستيم سپس علم سیاست قدم به عرصه جهان مي گذارد و اندکی بعد در قرن نوزدهم بعد از انقلاب صنعتی  با پیدایش کاپیتالیسم (سرمایه داری) علم اقتصاد به وجود مي آيد و بالاخره از مجموع این دو علم و ترکیب آنها علم قانون یا حقوق ایجاد شد." جهت دانلود به ادامه مطلب بروید

تهیه و تنظیم : علی جوانی  دانشجوی کارشناسی ارشد حقوق

 
آنچه از سوگند برای اثبات دعوا باید بدانید
چهارشنبه ، 20 اسفند 1393 ، 06:20

سوگند در دادگاهآنچه از سوگند برای اثبات دعوا باید بدانید


سوگند در دادگاه به این معنا است که شخصی برای اثبات محق بودن خود و صحت اظهاراتش، خداوند را گواه قرار می‌دهد و از این طریق، ادعای خود را اثبات می‌کند یا در مقام دفاع از خود و اثبات واهی بودن ادعای مدعی، به آن متوسل می‌شود.

 

 
درباره جلسه دفاع از پایان نامه حقوق بیشتر بدانید
دوشنبه ، 11 اسفند 1393 ، 20:11

پایان نامهدرباره جلسه دفاع از پایان نامه حقوق بیشتر بدانید

بعد از تائید پایان نامه توسط اساتید راهنما و مشاور، دانشجو باید برای تشکیل جلسه دفاع و تعیین اساتید داور با قسمت تحصیلات تکمیلی و مدیریت محترم گروه هماهنگ شود. تعیین استاد یا اساتید داور به تشخیص مدیر گروه خواهد بود و شایسته نیست که دانشجو در این خصوص اظهار نظر کند یا اقدامی غیرمتعارف انجام دهد.

 

 
آنچه از دلال و قرارداد دلالی باید بدانید
دوشنبه ، 27 بهمن 1393 ، 21:52

آنچه از دلال و قرارداد دلالی باید بدانید


با نگاهی به قانون تجارت و قوانین مرتبط : دلال در لغت به معنای میانجی بین فروشنده و خریدار و كسی كه با دریافت حقی معین، واسطه میان خریدار و فروشنده می‌شود، آمده است. در اصطلاح حقوق تجارت نیز دلال، كسی است كه..

 
دانلود جزوه جرم شناسی استاد بنی نعمه
شنبه ، 18 بهمن 1393 ، 20:46

جرم شناسیدانلود جزوه جرم شناسی استاد بنی نعمه

بررسی علل و عموامل پدیده جنایی و راهکار مبارزه با آن و راههای مداوای این مورد که چرا سرقت صورت می گیرد چرا خیانت در امانت زیاد شده و ریشه های آن جرم و مداوای آن است و سیر تحول جرم شناسی  مانند سایر رشته های علمی، با عقاید مختلف  شروع و با پیشرفت علوم دیگر سیر تکامل تریجی داشته است ..

 
جزوه حقوقی مدنی 1
  • جزوه حقوقی مدنی1

حقوق مدنی مهم‌ترین شاخه حقوق خصوصی است که به بررسی و تنظیم روابط افراد جامعه با یکدیگر صرف نظر از عنوان و موقعیت اجتماعی آن‌ها می‌پردازد.قانون مهم‌ترین منبع حقوق مدنی است و قانون مدنی که در ۱۳۳۵ ماده در سالهای ۱۳۰۷ تا ۱۳۱۴ توسط مجلس شورای ملی به تصویب رسید مهم‌ترین مجموعه قانون مربوط به حقوق مدنی است که در درجه اول براساس فقه شیعه و در وهله بعد با استفاده از قوانین مدنی کشورهای فرانسه، سوئیس و بلژیک تدوین شده‌است.

 
جزوه حقوق مدنی دکتر شهبازی
يكشنبه ، 16 آذر 1393 ، 19:11

جزوه حقوق مدنی دکتر شهبازی

دکتر محمد حسین شهبازی متولد سال 1350 در تهران است ایشان در سال 1372 موفق به اخذ مدرک لیسانس حقوق از دانشگاه تهران گردید و در این مدت توامان به تحصی زبان فرانسوی هم می پرداخت در سال 1374 در مقطع کارشناس ارشد حقوق خصوصی دانشگاه تهران شد

 
جزوات حقوقی - پلیس علمی
شنبه ، 24 آبان 1393 ، 18:00

جزوات حقوقی - پلیس علمی
•    در چه مواردی مجریان قانون نیاز به تشخیص هویت اشخاص دارند؟ (موارد تشخیص هویت اشخاص را ذکر کنید)؟ 1- لزوم آگاهی مراجع ذیصلاح قضایی از سوابق کیفری و احوال شخصیه اشخاص مورد نظر به منظورهایی از قبیل: صدور قرار یا اخذ تامین مناسب، تکمیل تحقیقات، تشخیص اینکه جرم ارتکابی از مصداق های تعدد و تکرار جرم است یا خیر و بالاخره تصمیم قضایی مناسب درباره متقاضیان صدور گواهی عدم سوء پیشینه کیفری و محکومانی که تقاضای عفو یا آزادی مشروط یا تعلیق اجرای مجازات دارند

 
جزوه حقوق بانکی کاربردی
يكشنبه ، 13 مهر 1393 ، 19:24

جزوه حقوق بانکی کاربردی

بانکداری اسلامی و مسائل مربوط به آن از جمله اموری است که به غیر از حقوقدانان اشخاص عادی نیز به صورت جدی با آن سروکار دارند از این رو در این بخش تلاش می شود که با رعایت اصل اختصار و به صورت کاربردی به یکی از مهم ترین بخش های حقوق بانکی یعنی تسهیلات بانکی پرداخته و با بیانی ساده و عام در اختیار عموم قرار گیرد،باشد که مقبول افتد.

 


صفحه 1 از 2
صفحه اصلی حقوق خوانان بابافارس - جزوه های حقوقی