امروز: چهارشنبه, 22 آذر 1396
مقاله دکتر صفایی در خصوص وکالت در طلاق
شنبه ، 7 آذر 1394 ، 20:00

وکالت در طلاقمقاله دکتر صفایی در خصوص وکالت در طلاق


وكالت زوجه در طلاق و تفويض حق طلاق به او : يكي از موضوعات مهم ومورد ابتلا كه در فقه اسلامي و حقوق مدني مورد بحث و بررسي واقع شده وكالت زوجه در طلاق است.. ممكن است ضمن عقد نكاح يا عقد لازم ديگر يا به صورت قراردادي مستقل شوهر به زن وكالت دهد كه از طرف او خود را مطلقه سازد .

 
با مجازات‌هاي جايگزين حبس و شرايط اجراي آن‏ بیشتر آشنا شوید

جایگزین حبسبا مجازات‌هاي جايگزين حبس و شرايط اجراي آن‏ بیشتر آشنا شوید


اصلاح مجرمان با جايگزيني زندان!‏  زندان همواره به عنوان يکي از سنگين‌ترين مجازات‌هاي تعيين شده در قوانين هر كشور براي مقابله با افراد بزهکار در نظر گرفته شده است وهدف آن هم محدوديت و دور ساختن آنان از بطن جامعه و سلب آزادي براي تنبيه مجرمان است.


 
با مفهوم قاچاق کالا و پيامدهاي آن بیشتر آشنا شوید

کالای قاچاقبا مفهوم قاچاق کالا و پيامدهاي آن بیشتر آشنا شوید


ارزش‌هاي مصرفي: خريد كالا و رفتار مصرفي افراد از ارزش‌هاي مصرفي آن‌ها هم تأثير مي‌پذيرد براي مثال برچسب «حلال» كه اكنون در برخي كشورها بر روي بعضي كالاها زده مي‌شود به خاطر اين است كه مصرف‌كنندگان مسلمان مايل هستند ..

 


 
آنچه از ابراء و برائت ذمه مدیون باید بدانید
دوشنبه ، 25 اسفند 1393 ، 18:54

ابراء و برائت ذمه مدیونآنچه از ابراء و برائت ذمه مدیون باید بدانید


ابراء در لغت به معنای خلاص شدن آمده و در اصطلاح حقوقی نیز ماده 289 قانون مدنی ابراء را این چنین تعریف کرده است: ابراء عبارت از این است که داین از حق خود به اختیار صرف‌نظر کند.

 


 
جهل حکمی و موضوعی در قوانین موضوعه
يكشنبه ، 24 اسفند 1393 ، 20:56

جهل حکمی و موضوعی در قوانین موضوعه


جهل به قانون ، یعنی نا آگاهی و بی اطلاعی از قانونی که تصویب و سپس انتشار پیدا کرده است ، چنین جهلی ، جهل حکمی خوانده می شود  ، زیرا پس از آنکه وفق مواد 1--2-3 قانون مدنی ، قانون انتشار پیدا کرد و مهلت لازم برای لازم الاجرا شدن سپری شد همه نسبت به آن آگاه فرض می شوند. جهت دانلود به ادامه بروید

 
انواع مقالات - دانستنیهای ثبت اسناد
پنجشنبه ، 21 اسفند 1393 ، 19:21

دانلود مقالات ثبتیانواع مقالات - دانستنیهای ثبت اسناد


اهمیت ثبت و مسائل مربوط به آن تا حدی است که در قرآن مجید نیز به آن اشاره شده (سوره بقره آیه 282) و این آیه به آیه ثبت مشهور میباشد وسعت و دامنه ثبت، امروزه به مراتب بیشتر از زمان گذشته است.  جهت دانلود روی تصویر کلیک کنید

 
از ماهيت حقوقي عقود تلفني – تلکسي بیشتر بدانید
چهارشنبه ، 20 اسفند 1393 ، 19:45

عقود تلفنیاز ماهيت حقوقي عقود تلفني – تلکسي بیشتر بدانید


امروزه بيشتر معاملات رايج بين مردم و تجار با معاملات تلفني است و يا با استفاده از دستگاههاي فاکس که مورد اخير بيشتر بين کارخانجات و عرضه کنندگان محصولات آنها رايج است و با رواج تلفن هاي همراه اين نوع معاملات گسترش بيشتري يافته است .


 
از آثار اكراه در عقود و قراردادها بیشتر بدانید

اکراه در معاملاتاز آثار اكراه در عقود و قراردادها بیشتر بدانید


اكراه به اعمالي حاصل مي‌شود كه مؤثر در شخص باشعوري بوده و او را نسبت به جان يا مال يا آبروي خود تهديد كند؛ به نحوي كه عادتاً قابل تحمل نباشد. این موضوع در ماده 202 قانون مدنی از سوی قانونگذار پیش‌بینی شده است.

 
آنچه از غایب و مفقودالاثر در قانون باید بدانید
شنبه ، 9 اسفند 1393 ، 22:05

مفقودالاثرآنچه از غایب و مفقودالاثر در قانون باید بدانید


بر اساس ماده‌ 1011 قانون مدنی، غایب مفقودالاثر كسی است كه از غیبت او مدت نسبتاً زیادی گذشته باشد و از او به هیچ وجه خبری به دست نیاید.غایب مفقودالاثر دارای وضع حقوقی خاصی بوده و حقوق و تکالیفی نیز برای او در قانون مقرر شده است. این حقوق و تکالیف را می‌توان تحت دو عنوان امور مالی و غیرمالی بررسی کرد.

 
انتقال و اجاره حق انتفاع
نوشته شده توسط بابافارس   

انتقال و اجاره حق انتفاع


مقدمه : روابط اجتماعی و توسعه تجارت و وسعت قراردادها که هر روز گسترده تر از روز قبل می شود و توسعه روابط اجتماعی ، بحث ها و نظریات جدید تری را در روابط حقوقی ایجاد می کند..  جهت دانلود این مقاله روی آیکون روبرو بکلیک و دانلود فرمائید

 

 


صفحه 1 از 17
صفحه اصلی حقوق خوانان مقالات حقوقی و قضایی