امروز: جمعه, 29 دی 1396
آنچه که برای موفقیت در آزمون کارشناسی ارشد باید بدانید
نوشته شده توسط بابافارس   
سه شنبه ، 2 دی 1393 ، 22:32

آنچه که برای موفقیت در آزمون کارشناسی ارشد باید بدانید
نوبت دهم : افراد موفق چه مسیری را طی کرده اند ؟ پس از برگزاری هر آزمون و اعلام نتایج ، نفرات ممتاز و برتر آن اعلام می گردند . صرفنظر از احساس خوب رضایت و خوشحالی این افراد ، این سوال همواره برای دیگران مطرح بوده است که رمز موفقیت آنها چیست ؟ مطمئناً پاسخ به این سوال از نفرات ممتاز و برتر آزمون های حقوقی ازجمله کارشناسی ارشد می تواند تا حدودی متفاوت باشد لیکن موارد ذیل ، نقطه اشتراک بسیاری از آنها می باشد .

۱- بهانه نیاورده اند .

در نهاد هر انسان در مواجهه با کار و تلاش دو استراتژی وجود دارد :

اول : سخت تلاش کنیم . روی کار خود تمرکز کنیم و به درستی وظیفه و تکلیف خود را به انجام و پایان برسانیم .

دوم : اگر خسته شدیم ، دست از کار بکشیم ، استراحت کنیم و به سراغ کار دیگری برویم .

افراد موفق ، در مواجهه با ناملایمات و سختی های زندگی ، هیچ گاه شانه خالی نکرده و از آنها به عنوان مستمسک استفاده   نکرده اند بلکه با صبوری و بردباری ، از ناملایمات و بی عدالتی ها گذر کرده تا به مقصود واقعی خود برسند .

نتیجه : اگر در مسیر مطالعاتی خود با مشکلات یا مسائلی روبرو شدید که روند مطالعاتی شما را به چالش بکشد ، به دنبال حل آن مسأله باشید نه اینکه  زود مطالعه ی خود را تعطیل نمایید .

۲- فعالیت بسیار .

این افراد در مقایسه بارقبای خود ، زحمت بیشتری کشیده اند . این موفقیت حتی ممکن است به بهای از دست دادن بخشی از زندگی شخصی و اجتماعی شان باشد لیکن آنها برای رسیدن به این نتیجه ، اولویت اصلی و اساسی زندگی خودرا موفقیت در آزمون تعریف کرده اند و سایر موارد برایشان بی اهمیت یا کم اهمیت بوده است
نتیجه : قبل از شروع هر کاری اولویت گذاری نمایید و بر همان اساس تلاش کنید .

۳- دلیل

بسیاری از افراد موفق ، دلیل محکمی داشته اند . با مطالعه ی زندگی شخصی آنها متوجه می شویم که حداقل بخشی از آنها از پایگاه اجتماعی قابل قبولی برخوردار نبوده اند و ارتقاء این جایگاه و اثبات خود به دیگران ، دلیل محکمی برای رسیدن به موفقیت آنها بوده است .

نتیجه : شما نیز باید دلیل خودرا انتخاب کنید و پس از آن محکم برای اثبات آن بجنگید و کار کنید . زمانی که دیگران خوابند ، شما مطالعه کنید و آنقدر تلاش کنید تا در نهایت به هدف خود برسید .

۴- تردید ، شاید اما شکست ، هرگز !

تمام انسان ها دوست دارند که در زندگی خود به آرزوهای بزرگ خود برسند لیکن در مواجهه با مشکلات و چالش های پیش روی ، دو برخورد متمایز دارند :

افراد معمولی ، خیلی سریع کم می آورند و مسیر زندگی خودرا به جای آرام و کم زحمت تغییر می دهند و به تدریج آرزوهای خودرا دفن می کنند .

افراد موفق ، با ایمان و اعتقاد کامل به مسیر خود ادامه می دهند و هرگز عقب نشینی نمی کنند و پس از طی سراشیبی سختی ها و مشکلات به قله ی فتخار می رسند .

نتیجه : اگر قصد موفقیت در هر کاری را دارید ، هرگز ناامید و خسته نشوید و مطمئن باشید با استقامت و بردباری به نتیجه ی مطلوب خوب خواهید رسید .

۵- اصول تغییر ناپذیر

بسیاری از افراد موفق ، در زندگی خود اصولی دارند که همواره بدان متعهد هستند و در مسیر موفقیت هیچ گاه این اصول خودرا فراموش نمی کنند . این اصول ممکن است براساس وضعیت و هدف گذاری افراد ، متفاوت باشد لیکن وجه مشترک تمام آنها ، تغییرناپذیری و عدم تخطی از آنها می باشد .

نتیجه : قبل از شروع به کاری ، اصول مربوط به آن را نیز تعریف کنید و با اعتقاد کامل به آن ، گام بردارید .

۶- سلامت جسم و روح

برای موفقیت در هر کاری” انرژی” نقش اساسی و مهمی دارد و ساده ترین منبع تأمین ” انرژی” جسم و روح انسان است . افراد موفق ، با حفظ سلامت جسم و روح خود انرژی لازم برای موفقیت را همواره تأمین و ذخیره نموده اند .

نتیجه : برای موفقیت در کار خود ، باید انرژی کافی داشته باشید . انرژی باعث می شود ، گردش خون و بدن متناسب باشد ، هوشیاری بیشتر و تمرکز نیز بالاتر رود .

۷- قدرت تحمل بالا

هیچ کس نمی داند که زمان تحقق آرزوهایش کی فرا می رسد . آنچه که افراد موفق را از دیگران متمایز می کند اینست که هیچ گاه از آرزوهایشان دست نمی کشند . فقط زمانی متوقف می شوند که به مقصدشان رسیده باشند . البته بسیاری از آنها ، دوباره مأموریت و هدف جدیدی را برای خود تعریف می نمایند .

نتیجه : به یاد داشته باشید ، بهترین ها کسانی هستند که صبر و تحمل بالایی دارند . شما می توانید خودتان را سازگار کنید ، تکمیل کنید لیکن هیچ گاه ناامید نشوید

۸- خطر کردن

اگر خطر نکنید ، هیچ پاداشی در انتظار شما نخواهد بود . افراد موفق بیش از دیگران در زندگی خود خطر کرده اند .

آنها برای رسیدن به آرزوهای خود ، چشم به روی بسیاری از نیازها و تفریحات خود بسته اند . چه لذت هایی را فراموش کرده اند و چه هزینه هایی را متحمل شده اند .

نتیجه : اگر به دنبال موفقیت هستید ، حتماً باید خطر کنید . درغیراینصورت شما نیز همانند دیگران خواهید بود .

خاتمه : مواردی که دراین یادداشت ذکر شد ، بخش کوچکی از صفحات زندگی افراد موفق است . اگر علاقمند به موفقیت در آزمون وکالت هستید ، سعی کنید آنها را سرلوحه ی تلاش و فعالیت خود قرار دهید .

موفق باشید محمد فرجی مدیر مؤسسه فرهنگی طرح نوین اندیشه

۹۳/۱۰/۰۱

 

 

نظرات  

 
0 #1 مهدی 18 دی 1393 ساعت 22:09
باسلام
احسن دریک کلمه همت وانگیزه در هدف
 

افزودن نظر


صفحه اصلی حقوق خوانان نمونه آزمونهای وکالت آنچه که برای موفقیت در آزمون کارشناسی ارشد باید بدانید