امروز: شنبه, 30 دی 1396
آشنایی با نفر اول وکالت 92- احمد زاده
دوشنبه ، 29 ارديبهشت 1393 ، 22:25

آشنایی با نفر اول وکالت 92- احمد زاده
متن کامل مصاحبه :با مهدی احمدزاده : اول از همه تبریک میگم خدمت شما بابت این موفقیت بزرگ شما که خیلی ها آرزوی رسیدن به این نقطه را دارند ! به هرحال رتبه یک آزمون وکالت آن هم در کانون مرکز کار هرکسی نیست تهیه کننده جناب ذکایی

خیلی ممنونیم که افتخار همکاری به بنده حقیر دادید و قصد کمک رسانی به کسانی که در آزمون وکالت امسال قصد شرکت دارند داشته اید و امیدواریم این قصد خیر شما همچنان ادامه پیدا بکنه

سوال 1 :  بفرمایید که آیا برای اولین بار هست که در این آزمون شرکت کردید ؟ و اینکه از چه زمانی برای این آزمون مطالعه میکردید؟

خیر برای دومین بار است و حدود 9 ماه مطالعه داشتم

سوال 2 :  در کدام دانشگاه دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد را درس خوانده اید؟ و اگر که دوست دارید درباره معدلتان و وضعیت درسیتان در دوره کارشناسی توضیحاتی ارائه دهید

معدل  کارشناسی 17 و پایه حقوقی نسبتا خوبی هم داشتم و در حال حاضر در مقطع کارشناسی ارشد حقوق خصوصی تحصیل میکنم.

سوال 3 : بالاترین و کمترین درصد شما مربوط به کدام درس بود؟ ضمن اینکه خوشحال میشیم درصدهای شما را نیز برای هر درس بدانیم ؟

درصدها: مدنی:68/33 آدم:100 جزا:93/33 تجارت:88/33 آدک:80 اصول:70

سوال 4 : نظرتان در مورد منابع تکمیلی و کتاب هایی که در بازار روز به روز به شمار آن افزوده میشود چیست ؟ آیا مطالعه آنها در کنار کتب اصلی الزامی است ؟

منابع تکمیلی تا حدی که بتوان با تمرکز آنها را مطالعه کرد لازم است ولی نباید تعداد آنها آنقدر زیاد شود که باعث سردرگمی شود.

سوال 5 : به نظر شما بهترین منابع برای قبولی در آزمون وکالت کدام است ؟؟ آیا هرکسی که کتاب بیشتری خوانده باشد الزاما موفق تر است ؟ نظرتان راجع به تعدد منابع چیست ؟

در باره منابع دو پست جامع در وبلاگم به نامهای منابع آزمون وکالت و پست تکمیلی منابع آزمون وکالت گذاشته ام که اطلاعات نسبتا کاملی در این خصوص دارد.

سوال 6 : بگذارید کمی راحت باشیم !  چرا شما اصلا آزمون وکالت را انتخاب کردید ؟؟ آیا قضاوت و یا سایر آزمون های حقوقی بهتر نبود ؟ مزیت این آزمون بر سایر آزمون ها به نظر شما چه می باشد ؟

هرکس بر اساس علاقه خود حرفه خود را انتخاب می کند . قضاوت از نظر جایگاه اجتماعی و اینکه هر ماه درآمدی ثابت و مکفی دارد بسیار بهتر از وکالت است اما با روحیت من سازگار نیست.

سوال 7 : اگر داوطلب بنا به هردلیلی در آزمون وکالت قبول نشد توصیه شما به این دسته از داوطلبان چیست ؟

فقط یک جمله : شکست پل پیروزی است . به خصوص کسانی که یکبار شکست خورده اند حداقل چندگام از بقیه که شرکت نکرده اند جلوتر هستند.

سوال 8 : به طور میانگین داوطلب در هر روز باید چند ساعت مطالعه مفید داشته باشد ؟ آیا شما مطالعه در کتابخانه را توصیه میکنید ؟ شرایط مطالعه کردن خود شما چگونه بود ؟

با توجه به فراهم بودن شرایط در منزل من به ندرت از کتابخانه استفاده کردم ولی هرکجا که تمرکز بهتری می توان یافت همان جا برای مطالعه خوب است .  بین 1200 تا 2000 ساعت بسته به پایه درسی مطالعه لازم است.

سوال 9 : اگر در حین مطالعه برای قبولی به یک باره یکی از قوانین کلا تغییر پیدا کرد توصیه شما به داوطلبان چیست ؟ در این مواقع داوطلب باید چه کاری انجام دهد ؟ این سوال خیلی از بچه ها بود ، ضمن اینکه همین اواخر قانون آیین دادرسی کیفری و قانون تجارت هم به تازگی عوض شدند

تا قطعی نشدن قانون تجارت تمرکز بر همین قانون بهترین کار است . ولی به نظر من آدک به آزمون امسال خواهد رسید

سوال 10 : رمز موفقیت شما در این آزمون اگر به طور مختصر بخواهید بیان کنید چه بود ؟ شاه کلید قبولی در آزمون وکالت؟

 

توکل بر خدا و تلاش

مصاحبه و منبع وبلاگ استا د سعید ذ کا یی علمداری

 

نظرات  

 
+2 #1 خورشید 19 تیر 1393 ساعت 15:24
با سلام و عرض تبریک... من دانشجوی ترم سه حقوق هستم.. از اقای احمدزاده بسیار انرزی گرفتم. امیدوارم روزی من هم وکالت قبول بشم.اگه از شیوه درس خوندنتون در زمان کارشناسی هم صحبت کنید ممنون میشم....
 

افزودن نظر


صفحه اصلی حقوق خوانان نمونه آزمونهای وکالت آشنایی با نفر اول وکالت 92- احمد زاده