امروز: شنبه, 28 بهمن 1396
از آیین نامه اجرایی ماده ۲۷ قانون قاچاق کالا و ارز بیشتر بدانید

Hddk khli rh]hr ;hghاز آیین نامه اجرایی ماده ۲۷ قانون قاچاق کالا و ارز بیشتر بدانیداین آیین نامه در ۱۳ تیرماه ۱۳۹۵ به تصویب وزارتخانه های بهداشت و درمان، صنعت و معدن و وزارت کشور و ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا رسیده است. مستند قانونی این آیین نامه ماده ۲۷ قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز است که به شرح زیر می باشد: ماده ۲۷ـ هر شخص حقیقی


 

آیین نامه اجرایی ماده 27 قانون قاچاق کالا و ارز

این آیین نامه در ۱۳ تیرماه ۱۳۹۵ به تصویب وزارتخانه های بهداشت و درمان، صنعت و معدن و وزارت کشور و ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا رسیده است.

مستند قانونی این آیین نامه ماده ۲۷ قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز است که به شرح زیر می باشد:

ماده ۲۷ـ هر شخص حقیقی یا حقوقی که اقدام به واردات و صادرات دارو، مکمل ها، ملزومات و تجهیزات پزشکی، مواد و فرآورده‌های خوراکی، آشامیدنی، آرایشی و بهداشتی بدون انجام تشریفات قانونی نماید به مجازات کالاهای قاچاق به شرح زیر محکوم می‌شود. این مجازات مانع از پرداخت دیه و خسارت‌های وارده نیست:
الف (اصلاحی ۱۳۹۴/۷/۲۱) – قاچاق مواد و فرآورده‌های دارویی، فرآورده‌ های زیستی (بیولوژیک)، مکمل ها، ملزومات و تجهیزات پزشکی مشمول مجازات قاچاق کالاهای ممنوع موضوع ماده (۲۲) این قانون می ‌باشد.
ب – در صورتی که کالاهای قاچاق مکشوفه شامل مواد و فرآورده‌ های خوراکی، آشامیدنی، آرایشی و بهداشتی باشد، مرجع رسیدگی‌ کننده مکلف است نسبت به استعلام مجوز مصرف انسانی کالاهای مذکور اقدام و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی موظف است ظرف ده روز به این استعلام پاسخ دهد. هرگاه کالای مکشوفه مذکور موفق به أخذ مجوزهای بهداشتی و درمانی در خصوص مصرف انسانی گردد جرم قاچاق مشمول مجازات مندرج در بند (ب) ماده (۱۸) این قانون خواهد شد و در غیر این‌ صورت کالای مکشوفه، کالای تقلبی، فاسد، تاریخ مصرف گذشته و یا مضر به سلامت مردم شناخته شده و مشمول مجازات قاچاق کالاهای ممنوع می ‌باشد.
تبصره ۱ (اصلاحی ۱۳۹۴/۷/۲۱) – ساخت، حمل، نگهداری، عرضه یا فروش محصولات فوق نیز مشمول مجازات‌ها و احکام مقرر در این ماده می ‌باشد.
تبصره ۲ـ آیین ‌نامه اجرایی این ماده در مورد چگونگی اجراء و میزان لازم از کالا برای استعلام مجوز مصرف انسانی با پیشنهاد وزارتخانه‌های بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، صنعت، معدن و تجارت و ستاد تهیه می‌ شود و حداکثر ظرف سه ماه از تاریخ لازم ‌الاجراء شدن این قانون به تصویب هیأت وزیران می‌رسد.

 

افزودن نظر


محل تبلیغ شما

بنر
بنر
بنر

تبلیغات تصویری

لیست مــشـــاوران ســـایـــت

بنر

حاضرین در سایت

ما 447 مهمان آنلاین داریم
صفحه اصلی پایگاه قوانین سایر قوانین (متفرقه ) از آیین نامه اجرایی ماده ۲۷ قانون قاچاق کالا و ارز بیشتر بدانید