امروز: چهارشنبه, 22 آذر 1396
قانون پیشگیری و مقابله با تقلب در تهیه آثار علمی
شنبه ، 25 شهریور 1396 ، 19:16

قانون پیشگیری و مقابله با تقلب در تهیه آثار علمی

عطف به نامه شماره ۵۰۹۳۱/۱۱۹۳۸۶ مورخ ۱۳۹۴/۹/۱۰ در اجرای اصل یکصد و بیست و سوم(۱۲۳) قانون اساسی جمهوری ‌اسلامی ایران قانون  پیشگیری و مقابله با تقلب در تهیه آثار علمی که با عنوان لایحه مقابله با تقلب در تهیه آثار علمی به مجلس شورای اسلامی تقدیم گردیده بود، با تصویب در جلسه علنی روز سه‌شنبه مورخ ۱۳۹۶/۵/۳۱ و تأیید شورای محترم نگهبان، به پیوست ابلاغ می‌گردد.

 
آیین­ نامه اجرایی ماده (۳۰) قانون بیمه اجباری مصوب 1396
شنبه ، 18 شهریور 1396 ، 20:15

آیین­ نامه اجرایی ماده (۳۰) قانون بیمه اجباری مصوب 1396

هیأت وزیران در جلسه ۱۳۹۶/۵/۸ به پیشنهاد شماره ۶۲/۱۳۰۷۱۲ مورخ ۱۳۹۵/۷/۲۸ وزارت امور اقتصادی و دارایی و به استناد ماده (۳۰) قانون بیمه اجباری خسارات وارد شده به شخص ثالث در اثر حوادث ناشی از وسیله نقلیه ـ مصوب ۱۳۹۵ـ آیین­نامه اجرایی ماده یادشده را به شرح زیر تصویب کرد:

 
از آیین نامه اجرایی ماده ۲۷ قانون قاچاق کالا و ارز بیشتر بدانید

Hddk khli rh]hr ;hghاز آیین نامه اجرایی ماده ۲۷ قانون قاچاق کالا و ارز بیشتر بدانیداین آیین نامه در ۱۳ تیرماه ۱۳۹۵ به تصویب وزارتخانه های بهداشت و درمان، صنعت و معدن و وزارت کشور و ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا رسیده است. مستند قانونی این آیین نامه ماده ۲۷ قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز است که به شرح زیر می باشد: ماده ۲۷ـ هر شخص حقیقی


 
از قانون جدید نحوه محکومیت های مالی مصوب 1394 بیشتر بدانید

قانون نحوه محکومیت های مالیاز قانون جدید نحوه محکومیت های مالی مصوب 1394 بیشتر بدانید


در اجرای اصل یکصد و بیست و سوم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران به پیوست «قانون نحوه اجرای محکومیت‌های مالی» که در جلسه علنی روز سه‌شنبه مورخ پانزدهم مهر ماه یکهزار و سیصد و نود و سه مجلس شورای اسلامی تصویب شد


 
با قانون بیمه بیکاری بیشتر آشنا شوید
دوشنبه ، 4 اسفند 1393 ، 21:13

قانون بیمه بیکاریبا قانون بیمه بیکاری بیشتر آشنا شوید


متن لايحه بيمه بيکاري :ماده 1- به منظور حمايت از بيکاران غير ارادي مشمول قانون تامين اجتماعي مصوب 1354 و اصلاحات بعدي آن که تابع قانون کار و مقررات خاص مناطق آزاد تجاري صنعتي و ويژه اقتصادي هستند، حساب بيمه بيکاري که در اين قانون «حساب» ناميده مي‌شود، تشکيل مي‌گردد.‏

 

 
با قانون بازنشستگی بیشتر آشنا شوید
چهارشنبه ، 29 بهمن 1393 ، 20:49

بازنشستگیبا قانون بازنشستگی بیشتر آشنا شوید


مشمولین‌ این‌ قانون‌ در صورت‌ حائز بودن‌ شرایط‌ زیر حق‌ استفاده‌ از مستمری‌ بازنشستگی‌ را خواهند داشت‌.در مورد افرادی‌ که‌ قبل‌ از تقاضای‌ بازنشستگی‌ حداقل‌ مدت‌ بیست‌ سال‌ متوالی‌ یا بیست‌ و پنج‌ سال‌ متناوب‌ در مناطق‌ بد آب‌ و هوا کار کرده‌اند و ....

 

 
از قانون تعیین حریم حفاظتی-امنیتی اماکن و تاسیسات کشور بیشتر بدانید
دوشنبه ، 17 شهریور 1393 ، 19:40

از قانون تعیین حریم حفاظتی-امنیتی اماکن و تاسیسات کشور بیشتر بدانید

در اجرای اصل یکصد و بیست و سوم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران «قانون تعیین حریم حفاظتی امنیتی اماکن و تأسیسات کشور» که در جلسه علنی روز یکشنبه مورخ نوزدهم مردادماه یکهزار و سیصد و نود و سه مجلس شورای اسلامی تصویب و در تاریخ ۲۹/ ۵/ ۱۳۹۳ به تایید شورای نگهبان رسیده و طی نامه شماره ۳۸۳۵۰/۶۰ مورخ ۵/ ۶/ ۱۳۹۳ مجلس شورای اسلامی واصل گردیده است، به پیوست جهت اجراء ابلاغ می‌گردد.

 
از تغییرات قانون جدید دیوان عدالت اداری بدانید
چهارشنبه ، 31 ارديبهشت 1393 ، 17:58

از تغییرات قانون جدید دیوان عدالت اداری بدانید
قانون جدید دیوان عدالت اداری مشتمل بر «یکصد و بیست و چهار ماده» و «سی و نه» تبصره در تاریخ 25 خرداد ماه  1392به تصویب مجمع تشخیص مصلحت نظام رسید. يكي از مواد قابل بحث قانون ماده 10 آن است. در قانون قبلي مهلتي برای ارائه شكايت از مراجع شبه‌قضایی به ديوان از طرف شهروندان در نظر گرفته نشده بود، اما بر اساس قانون جدید در تبصره 2 ماده 10 شهروندان تنها سه ماه مهلت دارند تا شكايت خود را به دیوان ارائه دهند.

 
متن و شرح قانون اجراي احكام مدني‌
جمعه ، 15 فروردين 1393 ، 08:25

متن و شرح قانون اجراي احكام مدني‌


مصوب اول آبان ماه 1356 فصل اول ـ قواعد عمومي‌ مبحث اول ـ مقدمات اجرا ماده 1 ـ هيچ حكمي از احكام دادگاه هاي دادگستري به موقع اجرا گذارده نمي‌شود مگر اين كه قطعي شده يا قرار اجراي موقت آن در مواردي كه قانون معيّن مي‌كند صادر شده باشد.

 
از قانون جدید دیوان عدالت اداری بیشتر بدانید
نوشته شده توسط بابافارس   

از قانون جدید دیوان عدالت اداری بیشتر بدانید

قانون جدید دیوان عدالت اداری :ماده 1 ــ  در اجرای اصل یک‌صد و هفتاد و سوم (173) قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران به منظور رسیدگی به شکایات، تظلّمات و اعتراضات مردم نسبت به مأموران، واحدها و آیین ‌ نامه ‌ های دولتی خلاف قانون یا شرع یا خارج از حدود اختیارات مقام تصویب ‌ کننده، دیوان عدالت اداری که در این قانون به اختصار «دیوان» نامیده می ‌ شود زیرنظر رئیس قوه ‌ قضائیه تشکیل می ‌ گردد.

 

 

 


صفحه 1 از 4
صفحه اصلی پایگاه قوانین سایر قوانین (متفرقه )