امروز: جمعه, 03 آذر 1396
مراحل طلاق توافقی با وکیل در تهران
چهارشنبه ، 26 مهر 1396 ، 17:05

مراحل طلاق توافقی با وکیل در تهران


1-  مراحل انجام طلاق توافقی و مدت زمان انجام طلاق توافقی از ابتدا تا انتها توسط وکیل طلاق در شهر تهران 3 الی 10 روز کاری طول می کشد.رویه طلاق توافقی و مدت زمان انجام آن در هر شهری متفاوت است.

 

 
از فسخ نکاح بیشتر بدانید
دوشنبه ، 6 شهریور 1396 ، 17:02

از فسخ نکاح بیشتر بدانید

عقد نکاح، به دلیل ویژگی‌های خاصش، با سایر عقود تفاوت‌های زیادی دارد. هر چند در این عقد هم در صورت بروز عواملی، عقد فسخ خواهد شد، اما نکاح به عنوان یک عقد محترم و متعالی، به راحتی قابل فسخ نیست و تنها در موارد معدودی این حق به طرفین داده شده تا عقد را برهم بزنند. یکی از عللی که می‌تواند فسخ ازدواج را به دنبال داشته باشد، جنون هر یک از زوجین است.

 
از انواع طلاق و شرایط آن بیشتر بدانید

از انواع طلاق و شرایط آن بیشتر بدانید

انواع طلاق

 
آنچه از خیانت در روابط زناشویی باید بدانید

خیانتآنچه از خیانت در روابط زناشویی باید بدانید


آیا شما فکر میکنید تمام خیانت کاران با هدف خیانت به همسرشان وارد رابطه ای دیگر شده اند؟ نه ابداً ،خیانت معمولا از جایی آغاز میشود که تصورش را هم نمی کنید:از یک درد دل ساده با همکارتان ،دوست دوران مدرسه ، همسر دوست صمیمی و…

 

 
اگر دختری در حین عقد باکره نبوده چه باید کرد

دوران عقد و باکره گیاگر دختری در حین عقد باکره نبوده چه باید کرد


اگر مردی بعد از ازدواج متوجه شود که همسرش قبلاً با مرد دیگری عقد بسته و اکنون باکره نیست، به لحاظ شرعی چه حکمی دارد؟پرسش اگر مردی بعد از یک سال که با دختری ازدواج کرده، الآن متوجه شود که آن دختر، قبلاً با یکی عقد کرده و بکارتش از بین رفته و از او پنهان کرده است، به لحاظ شرعی چه حکمی دارد؟ آیا می‌تواند عقد را فسخ کند؟


 
اگر میخواهید فرق طلاق ها را بدانید
دوشنبه ، 29 دی 1393 ، 17:18

اگر میخواهید فرق طلاق ها را بدانید

چنانچه زوجین هر دو در مورد طلاق توافق داشته و در مورد نحوه جدایی و پرداخت حقوق زن و فرزندان به تفاهم برسند، طلاق توافقی است. این طلاق برای سرعت بخشیدن به کار کسانی است که با توافق مصّر به طلاق هستند.
 
آنچه برای انجام طلاق توافقی باید بدانید
نوشته شده توسط سید حسین عبدالله زاده   

طلاق توافقیآنچه برای انجام طلاق توافقی باید بدانید

در بعضی مواقع زوجین با همفکری به نتیجه می رسند که قادر به ادامه زندگی نیستند  و تصمیم به طلاق می گیرندبرای گرفتن طلاق توافقی نیازی به شرایط و دلایل محکمه‌پسندی نیست .در طلاق توافقی زن و شوهر با توجه به شرایط و وضعیت خانوادگی خود به این نتیجه می‌رسند که دیگر نمی‌توانند با هم زندگی کنند و در مورد جدایی به توافق می‌رسند. ...


 
اگر میخواهید از فرق فسخ نکاح و طلاق بدانید بخوانید
شنبه ، 10 آبان 1393 ، 18:13

اگر میخواهید از فرق فسخ نکاح و طلاق بدانید بخوانید
در عقد نكاح، طرفين يا يكي از آنها نمي‌توانند حق فسخي براي خود در نظر بگيرند، به عبارت ديگر عقد نكاح از عقود لازم است اما موارد محدودی در اين زمينه وجود دارد. برخلاف ساير قراردادها، به عبارت ديگر عقد نكاح از عقود لازم است و مصلحت و ضرورت استمرار، دوام و ثبات خانواده نيز اقتضاي اين را دارد، اما قانونگذار براي جلوگيري از ضرر و زيان همسري كه در معرض عيوب موجب فسخ نكاح قرار مي‌گيرد، به طور صريح موارد فسخ نكاح را معين كرده است. اين موارد محدود و منحصر به همان موارد مصرح قانوني است. فسخ نكاح يكي از موارد انحلال نكاح است كه تفاوت‌هايي با طلاق دارد:

 
زن چطور می تواند طلاق بگیرد
دوشنبه ، 13 مرداد 1393 ، 18:56

زن چطور می تواند طلاق بگیرد
طلاق به اراده ی زوجه در چهار جهت میسر است که در قانون مدنی مصوب 1314 آمده بود. تحولات قوانین مربوط به طلاق در قانون حمایت از خانواده مصوب 1353 و ماده ی 8 آن نمود یافت ، که پس از پیروی انقلاب اسلامی ملغی شد و در سال 1358 طی مصوبه ای ، جهت طلاق به جهات مندرج در قانون مدنی بازگشت .معهذا امروزه در اجرای موادی از قانون مدنی که به زن اختیار در خواست طلاق از دادگاه را داده ، اختلاف هایی به چشم می خورد که از آن جمله نوع تصمیم دادگاه در این خصوص و مهلت اعتبار آن است . به نظر می رسد تصمیم دادگاه در طلاق از ناحیه ی زوجه  مشمول قانون تعیین مدت گواهی عدم امکان سازش نمی شود و در طلاق براساس شروط ضمن عقد  نیز باید قائل به آن باشیم که زن در انتخاب نوع طلاق نیز از طرفه زوج وکالت دارد .

 
دانستنیهای کامل در خصوص عده زنان
چهارشنبه ، 1 مرداد 1393 ، 18:55

دانستنیهای کامل در خصوص عده زنان

چه زنانی عده ندارند مطابق ماده 1155 ق.م. بر زنان یائسه و غیرمدخوله (زنانی که قبل از آمیزش جنسی طلاق داده شده‌اند) عده واجب نیست و آنها بلافاصله پس از جدائی و انحلال نکاح می‌توانند ازدواج کنند. علت این امر نیز اطمینان از عدم وجود حمل است که احتمال آن در این قبیل زنان منتفی است، این گروه از زنان جزو زنان مطلقه به طلاق بائن هستند

 


صفحه 1 از 4
صفحه اصلی حقوق خانواده طلاق و فسخ نکاح