امروز: چهارشنبه, 22 آذر 1396
نمونه دادنامه دیوان عالی کشور در خصوص حکم بر بی حقی خواهان
سه شنبه ، 26 بهمن 1395 ، 19:03

نمونه دادنامه دیوان عالی کشور در خصوص حکم بر بی حقی خواهان


آیا صدور حکم بر بی حقی خواهان در صورت عدم ازائه مستندات جهت کارشناسی وجاهت قانونی دارد یا خیر : حتی در صورت عدم ارائه مدارک لازم از سوی خواهان به کارشناس، نمی‌توان اجرای قرار کارشناسی را غیرممکن اعلام کرد و کارشناس مکلف به بررسی اسناد موجود خوانده و اظهارنظر بر اساس آن است.

 
نمونه رای دادگاه در خصوص معامله در زمان حجر و یا جنون

نمونه رای دادگاه در خصوص معامله در زمان حجر و یا جنون


در صورتی که حکم حجر فردی به دلیل جنون صادر شود و تاریخ شروع حجر سال‌ها قبل اعلام شود و در این مدت در مورد معامله ای شک شود که آیا معامله در زمان افاقه انجام شده یا جنون، اصل بر انعقاد معامله در حالت جنون است.

 

 

 
انواع اظهارنامه الزام به تنظیم سند
پنجشنبه ، 21 اسفند 1393 ، 19:39

انواع اظهارنامهانواع اظهارنامه الزام به تنظیم سند

 

نظر به اينكه به موجب سند عادي مورخ ..به باب .....را با مشخصات تفصيلي .....مضبوط در سند به اينجانب فروخته ايد و مقرر شده كه پس از تهيه مقدمات براي تنظيم سند رسمي انتقال در دفتر خانه حاضر شويم .. جهت دانلود روی تصویر کلیک کنید

 
اختلاف صلاحیت رسیدگی به جرم کلاهبرداری اینترنتی
دوشنبه ، 18 اسفند 1393 ، 20:35

سرقت عابر بانکاختلاف صلاحیت رسیدگی به جرم کلاهبرداری اینترنتی


حسب محتويات پرونده 1010101در تاريخ 21/11/91 آقاي بابافارس به دادسراي عمومي و انقلاب اصفهان مراجعه و اظهارداشته که در يک روز ، شخصي به وسيله تلفن همراه به او اطلاع داده که مبلغي وجه نقد برنده شده ..

 

 
رای دادگاه تجدید نظر برای نفقه
شنبه ، 4 مرداد 1393 ، 17:16

رای دادگاه تجدید نظر برای نفقه

درخصوص تجدیدنظرخواهی آقای رضا بدره  با وکالت آقایان جواد و علیرضا به طرفیت خانم سمیرا بابافارس  نسبت به دادنامه شماره29/11/92-2323  صادره در پرونده شماره ی92/11/62 شعبه یعمومی اصفهان  که به موجب آن رای به رد دعوی تمکین نامبرده صادر و محکوم به پرداخت نفقه ی معوقه همسرش از تاریخ 29/9/89 تا پایان سال92 گردیده.

 
نمونه رای - ملزم كردن مالك به عقب ‌نشيني
چهارشنبه ، 27 مهر 1390 ، 23:26

نمونه رای - ملزم كردن مالك به عقب ‌نشيني
هيأت عمومي ديوان عدالت اداري موضوع «املاک واقع در دسترسي‎هاي زير ‌١٢ متري که در مسيرگشايي واقع هستند مالک قبل از دريافت پروانه ساختماني بايد مسير را بدون دريافت هزينه آزاد و ماده ‌٤٥ ثبتي را انجام دهد سپس پروانه صادر شود» را ابطال كرد.

 
نمونه رای اعتیاد و نگهداری هروئین
پنجشنبه ، 9 تیر 1390 ، 22:35

نمونه رای اعتیاد و نگهداری هروئین
نوع اتهام : استعمال و نگهداری مواد مخدر :گردشکار : دادگا با عنایت به محتویات پرونده ختم دادرسی را اعلام و با استعانت از خداوند متعال به شرح ذیل مبادرت به صدور رای مینماید :

 
رای اعتیاد و نگهداری و توزیع مواد مخدر
نوشته شده توسط بابافارس   
پنجشنبه ، 9 تیر 1390 ، 22:27

رای اعتیاد و نگهداری و توزیع مواد مخدر

گردشکار : دادگاه با عنایت به محتویات پونده ختم دادرسی را اعلام و با استعانت از خداوند متعال به شرح ذیل مبادرت به صدوررای مینماید.

 
نمونه رای -تبديل وضعيت پيماني به رسمي
نوشته شده توسط بابافارس   

نمونه رای دیوان تبديل وضعيت پيماني به رسمي
مقدمه: الف ‌ـ شعبه بيست و پنجم در رسيدگي به پرونده 84/1855 موضوع شكايت امير مقتدر به طرفيت سازمان مديريت و برنامه‌ريزي به خواسته تبديل وضعيت از پيماني به رسمي به شرح دادنامه 545 مورخ31/4/1386 به اين شرح اداره اقدام به صدور رأي نموده است،

 
نمونه رای دادگاه انتظامی قضات - دستور مجدد تحت نظر به مدت 24ساعت تخلف است
نوشته شده توسط بابافارس   

نمونه رای دادگاه انتظامی قضات - دستور مجدد تحت نظر به مدت 24ساعت تخلف است

خلاصه پرونده: گزارش دادسراي محترم انتظامي حكايت دارد شخصي به نام ح ـ ط كه آپارتمان استيجاري خود را به مركزفساد و فحشاء اختصاص داده و حسب اقرار خودش از هر نفر مبلغي دريافت مي كرده دستگير گرديده است دراين رابطه سه نفر خانم نيز دستگير شده اند و اقرار به ارتباط نامشروع با دريافت وجه نموده اند پرونده به نظر معاون مجتمع قضايي رسيده ايشان دستور داده متهمين به مدت24ساعت تحت نظر باشند وضعيت مالكيت آپارتمان و صاحب مشروبات الكلي كشف شده روشن و تحقيقات تكميلي انجام شود

 


صفحه 1 از 2
صفحه اصلی راهنمای نگارش حقوقی سایر آراء قضایی -انقلاب - دیوان ...