امروز: چهارشنبه, 02 اسفند 1396
برای مختومه شدن دادخواست چه کنیم
جمعه ، 14 شهریور 1393 ، 20:17

برای مختومه شدن دادخواست چه کنیم

در بعضی مواقع مجبور می شویم برای احقاق حق خود به دادگاه مراجعه کنیم و دادخواستی بابت حقی که می خواهیم بدست اوریم مطرح می کنیم وبعضی اوقات پیش می آید که شخص مقابل ،اهل دادگاه و پاسگاه نیست و قبل از اینکه پرونده به نتیجه برسد از در سازش وارد می شود و مسئله به صورت موقت حل می شود حالا چه باید کرد بهترین راه این است که درخواست استرداد دعوی را از دادگاه بخواهیم در این نوع درخواست اگر شخص بدهکار بعد از سازش ، مجددا به تعهد خود عمل نکرد می توانیم دوباره علیه او دادخواست بدهیم .

نمونه ای از در خواست استرداد دعوی

رياست محترم شعبه .......... دادگاه عمومي ............

با سلام

احتراماً به استحضار مي رساند ، اينجانب ............. فرزند ............... داراي شماره شناسنامه ........... صادره از .................. ساكن .............. مدعي و خواهان دعوي مطروحه در آن شعبه به كلاسه  پرونده شماره ............به استحضار می رسانم كه از دعوي  خود عليه آقاي / خانم ............... فرزند ............ صرف نظر كرده و تقاضای استرداد دعوي  خود را دارم لذا از دادگاه محترم تقاضاي مختومه شدن پرونده را دارم /  یا /صدور قرار سقوط دعوي مطابق ماده 107 قانون آيين دادرسي مدني (جديد ) را دارم .

نام و نام خانوادگي (خواهان )

امضاء و تاريخ

 

نظرات  

 
0 #1 سیما 14 شهریور 1393 ساعت 23:47
سلام خواستم بدونم نظرتون در مورد کتاب جدید ایین دادرسی مدنی ماده به ماده چیه؟ میگن حجمش کمه و از 51 منبع خلاصه شده با توجه به وقت کم باقی مونده تا امتهان این کتاب را توصیه میکنید؟

حجمش نسبتاا کمه و شما باید بخونید و چون آیین دادرسی قبلی دیگه توی امتحان نمیاد
اگر به قانون قبلی آگاهیی دارید این رو زود متوجه خواهید شد نگران نباشید می تونید از پسش بر بیایید
 

افزودن نظر


محل تبلیغ شما

بنر
بنر
بنر

تبلیغات تصویری

لیست مــشـــاوران ســـایـــت

بنر

حاضرین در سایت

ما 308 مهمان آنلاین داریم
صفحه اصلی راهنمای نگارش حقوقی انواع درخواست های قضایی برای مختومه شدن دادخواست چه کنیم